Procedura pentru acordarea de burse studenților-mentori din cadrul Programului de mentorat

• 28 Jun 2023

Centrul de Consiliere și Orientare în Carieră al UTC-N organizează, în cadrul proiectului FDI „Tutoriat și consiliere pentru educație incluzivă și reușita în carieră la Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca” (TutoR-UTCN; CNFIS-FDI-2023-F-0322), Programul de mentorat tip peer-to-peer pentru facilitarea adaptării la mediul universitar a studenților admiși în anul I, licență.

Programul de mentorat va avea loc 11 septembrie – 5 noiembrie 2023. În cadrul acestuia, studenții-mentori pregătiți în cadrul training-ului „Abilități de mentorat și tutoriat” pot beneficia de o recompensă financiară sub formă de bursă pentru implicarea lor în activitățile din Program.

Procedura în baza căreia vor fi acordate aceste burse poate fi accesată aici