Treasure Hunt Boboci UTCN 2023

• 18 Sep 2023

Centrul de Consiliere și Orientare în Carieră (CCOC) al UTC-N organizează, în cadrul Săptămânii Bobocilor 2023, concursul Treasure Hunt Boboci UTCN 2023.

Ce este un treasure hunt? Un treasure hunt (sau vânătoare de comori) este un joc în care participanții se întrec în a realiza o listă predefinită de sarcini, de obicei în echipe, cu scopul de a fi primii care îndeplinesc toate sarcinile sau să fie cei care îndeplinesc cele mai multe dintre ele.

De ce un treasure hunt pentru boboci? Primele zile la facultate pentru un nou student se simt oricum ca un treasure hunt transpus în viața reală. Noi creștem miza și ne asigurăm că nu pierzi din start niciun indiciu despre toate „comorile” vieții de student.

Cum funcționează? Te înscrii în acest formular nu mai târziu de 26 septembrie 2023, ora 14:00, iar cât de curând vei primi un mail cu o invitație pentru a intra pe un grup de Microsoft Teams unde veți afla toate informațiile de care veți avea nevoie pentru a participa la concurs.

Vrei să participi la concurs alături de prietenii și colegii tăi? Transmite-le și lor link-ul către formularul de înscriere și asigurați-vă că intrați cu toții pe grupul de MS Teams până cel târziu pe 27 septembrie 2023, ora 16:00. Atenție: concursul este dedicat doar studenților UTCN admiși în anul 1, licență.

Poți consulta regulamentul concursului AICI.