Săptămâna Bobocilor în UTCN 2023

• 25 Sep 2023
Bine ai venit la Săptămâna Bobocilor 2023 - Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca! 🎉🎓

📅 Dată: 27 septembrie - 06 octombrie 2023
🏢 Locație: Campusul UTCN, Cluj-Napoca și Campusul CUNBM, Baia Mare

În această toamnă, Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca se pregătește să vibreze de energie!
Este momentul tău să strălucești și să faci parte dintr-o săptămână plină de aventuri, amintiri de neuitat și conexiuni care vor dura o viață întreagă. Suntem gata să te întâmpinăm în cea mai tare săptămână a anului!

Iată de ce nu trebuie să ratezi această experiență unică:
🏆 Concurs Treasure Hunt cu provocări: Formează o echipă și participă la cea mai mare vânătoare de comori din cadrul UTCN!
📚 Ora de dirigenție: Ai ocazia să cunoști profesorii consilieri de studii, să discuți despre programul academic și să afli tot ce trebuie să știi pentru a-ți începe cariera de student cu dreptul.
📚 Curs de studenție și Meet the Mentors: Vei afla direct de la studenții mai mari cele mai potrivite sfaturi pentru a trăi o studenție frumoasă.
🌟 Workshop-uri online: Conectează-te de oriunde pentru a interacționa cu alti colegi și descoperă ce îți oferă Centrul de Consiliere și Orientare în Carieră pe parcursul studenției.
🤝 Interacțiuni neașteptate: Săptămâna Bobocilor este despre noi prietenii și conexiuni. Prin jocuri și activități sociale, vei avea oportunitatea să întâlnești oameni minunați și să îți creezi legături de viitor. Nu rata întâlnirile din cadrul COFFEE GAMES @CeSTI, drumeția în pădurea Făget (CLUJ-NAPOCA) sau discuțiile de la o cafea cu LSPV și CCOP și vizita la Muzeul Județean de Mineralogie „Victor Gorduza” (BAIA MARE)! 🌟

Așteptăm cu nerăbdare să te vedem și să te întâmpinăm la Săptămâna Bobocilor 2023 la Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca! 🎉🎓💃🕺 #BobociUTCN2023 #SaptamanaBobocilor

Vezi programul complet pentru Campusul UTCN din Cluj-Napoca AICI.
Vezi programul complet pentru Centrul Universitar Baia Mare AICI.